Hem  ›  Kontakt

Kontakt

Beställ film

08 545 275 00 / bestallning@filmcentrum.se

Styrelse

Se Om FilmCentrum

Personal

Christina Tönnesen, ekonomi
Mob: 070 317 07 08
E-post: christina@filmcentrum.se

Linda Lindgren, skapande skola, kulturprojekt & filmpedagogik
Tel: 08 545 275 02
Mob: 073 682 75 02
E-post: linda@filmcentrum.se

Johanna Thelander, filmpedagogik & skapande skola
Tel: 08 545 275 04
Mob: 073 682 71 55
E-post: johanna.t@filmcentrum.se

Nina Rahm, medlemsfrågor, redaktion, grafisk form & marknadsföring
Tel: 08 545 275 07
Mob: 073 682 75 07
E-post: nina@filmcentrum.se

Elsa Cojnby, redaktion, press, grafisk form & marknadsföring
Tel: 08 545 275 06
Mob: 073 682 75 06
E-post: elsa@filmcentrum.se

Nils-Thomas Andersson, import, filmpedagogik, skolbio & minibio
Tel: 08 545 275 12
Mob: 073 682 75 12
E-post: nilsthomas@filmcentrum.se

Magnus Aronson, VOD-distribution
Tel: 08 545 275 03
Mob: 073 682 75 03
E-post: magnus@filmcentrum.se

Karin Frennemo, MRF (ARF), Västra Götalandsregionen
Tel:
Mob: 073 682 86 37
E-post: karin@filmcentrum.se

 


Sök i filmkatalogen


FilmCentrum Riks

Bergsunds Strand 39
Box 17099
104 62 Stockholm
Tel: 08 545 275 00
E-post: distribution@filmcentrum.se

Bokning

Tel: 08 545 275 00
E-post: bestallning@filmcentrum.se

Lokala FilmCentrum-föreningar

FilmCentrum Syd
Monbijougatan 17 E
211 53 Malmö
Tel: 040 795 79
Hemsida: www.syd.filmcentrum.se
E-post: info@filmcentrumsyd.org.se